افزایش حقوق فرهنگیان سال ۹۶

[ad_1]

با اعلام احکام کارگزینی، حقوق فرهنگیان تا ۲۰ درصد افزایش میابد. این حکم قبل از انتخابات صادر شده بود و قرار بود در حقوق خردادماه نیز لحاظ گردد.

حتی بخشنامه افزایش حقوق فرهنگیان آن به ادارات کل استان ها ابلاغ گردید. اما شنیده ها حاکی از آن است بخاطر بار تبلیغاتی این حرکت به نفع دولت، و دکتر حسن روحانی، کاندیداهای رقیب دولت معترض گشته و بر این اساس بنابه حکم قضایی از بروز این اتفاق جلوگیری به عمل آمد.

بعد از انتخابات و انتخاب ریاست جمهوری این مورد به ورطه فراموشی سپرده شده و بنا به اصرار وزیر کنونی آموزش و پرورش جناب که خود را معزول شده از وزارت در دولت دوازدهم می بیند، و قصد دارد در این مدت کوتاه با بدست آوردن دستاوردی اینچنین مهم شایستگی های خود را به اثبات برساند، این موضوع همچنان مفتوح مانده.

پایین آوردن بار مالی دولت را به میزان حدود سه هزار میلیارد تومان نیز به دنبال دارد. زیرا دولت می تواند به تعداد ۶ ماه کامل از سال ۹۶ از تامین اعتبار و پرداخت این افزایش قابل توجه، خود را معاف نماید.

یعنی دولت با قربانی کردن اوضاع معیشتی معلمان و تلاش های وزیر کنونی، صرفا قصد دارد این افزایش حقوق را که جنبه رفاهی و اقتصادی دارد به یک شوی سیاسی و تبلیغاتی برای خود مبدل کند.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *